טעות קלינית והפתרון של קליניק

לא פעם אני מוצאת את עצמי מדברת עם לקוחותי על הקשר שבין איפור לטיפוח.
מדהים אותי כל פעם מחדש כמה דיס-אינפורמציה יש אי שם במרחב האנושי.
שלא תבינו לא נכון, אני לגמרי מבינה את הסיבה.
יותר קל לזכור את סיפורי האימה על התקופה שבה הפודרות הכילו אזבסט וגרמו לסרטן בקרב המשתמשות. או לחילופין להיכנע לשמועות מפחידות כי מוצרי האיפור והקוסמטיקה מכילים כל מיני מרכיבי עופרת, נפט ושלל המצאות.

בנינו, רבות מאיתנו פשוט מעדיפות להימנע ממוצר כלשהו מאשר להתחיל לחפש תשובות אם יש אמת בשמועות לכאן ולכאן ומי הם ה"נשמות הטובות" שמפרסמות אותן.
מי שכן יש לה עניין להשכיל קצת יותר בנושא מוזמנת להיכנס לבלוג The Beauty Brains
האמת היא שככל שהטכנולוגיה מתפתחת ואנו יודעים יותר ויותר על מריכיבים כאלה ואחרים ניתן דווקא לראות כי הקשר בין איפור לטיפוח הדוק אף מאד.

חברת איפור שמתחילת דרכה השכילה להציג את מוצריה כמוצרי טיפוח בעלי ערך מוסף הינה חברת קליניק המוכרת לכולנו בזכות אריזות המנטה והדיילות המצויידות בחלוק לבן המזכיר לנו קוסמטיקאית מורשית או לחילופין אחות בבית החולים.
בשיחה שערכתי לא מזמן עם הגברת סיסי נמיר (מנהלת ההדרכה הראשית של חברת קליניק) שאלתי אותה על הקונספט הכמעט סטרילי של החברה וזו סיכמה בפניי את הגישה של קליניק בכל הנוגע למרכיבי המוצרים במשפט אחד מנצח : "מה שלא צריך ולא מועיל לעורך לא נכנס אל המוצר"

כן, אני יודעת. אני כבר מצליחה לראות את הרמות הגבה והסקפטיות שאגב גם אני הרגשתי באותו רגע, מיד עלו לי מיליוני מרכיבים לראש שהיא יכולה לטעון שצריך במוצר ולמעשה לא באמת צריך ואתם מכירים אותי, אני לא נכנעת בקלות.
תמצית ריח, חשבתי לעצמי והעזתי לשאול אותה, לחומרי גלם בדרך כלל יש ריח לא ממש נעים, איזו תועלת יש בתמצית ריח שמוספת אל המוצר מלבד הסתרת הריח הטבעי של המרכיבים.
סיסי חייכה ועודדה אותי לפתוח בקבוק של המייקאפ החדש Repairwear Laser Focus ולהריח אותו, אני שאני סופר רגישה לריחות הצלחתי לזהות את ריחם של חומרי הגלם ונשארתי חסרת מילים.
"אין תמצית ריח, מה שלא מועיל לעורך, לא נכנס אל המוצר " סיסי חזרה שוב על דבריה.

אתם מבינים, הגישה ההיא מתקופת מצריים העתיקה שמוצרי האיפור שלנו מלאים במפלצות, כבר שנים שאינה נכונה. כיום מוצרי איפור מכילים אנטי אוקסידנטים (נוגדי חמצון), ויטמינים המסייעים בהגנה על עורנו מפני נזקי הסביבה, מקדמי הגנה מהשמש ושלל מרכיבים שתפקידם דווקא לטפח ולשפר את מראה עורנו בניגוד לדעה שנוצרה כי איפור מזיק לעורנו.

יותר מזה, תופתעו לגלות שחברת קליניק גילתה כי חלבון ספציפי המופק ממי גבינה מסייע בצמצמום הופעתם של קמטים וקמטוטים ועל כן משתמשים בו במוצריהם. בבדיקות קליניות אשר נערכו במשך ארבעה ושמונה שבועות הבחינו בהפחתה משמעותית של הופעת קמטים
26% הפחתה בארבע השבועות והפחתה של 34% לאחר שמונה שבועות.

לא אני לא אומרת שיש ניסים ונפלאות ושמחר אם תשתמשו במייקאפ החדש של קליניק, כל הקמטים יעלמו אבל אני כן אומרת שמוצרי איפור כיום הם מוצרי טיפוח בדומה לקרם לחות או סרום או כל מוצר קוסמטי אחר.

ונחזור לסיבה שבזכותה נכתב הפוסט הזה.
לידי הגיעו 4 מוצרים של קליניק וכמאפרת ובלוגריסטית נאמנה העברתי את כולם מסכת עינויים על מנת לחזור עם רשמים.

נתחיל במייקאפ החדש Repairwear Laser Focus
מבחינתי בתור מי שהתרגלה לרמת הכיסוי של "דאבל-וור" (מייקאפ מבית אסתי לאודר, מהקונצרן של קליניק) אני חייבת לציין שהמייקאפ הזה הוא יותר עדין משמעותית, כמעט דמי מייקאפ בעיני. החשוב הוא שהוא אינו מכיל תמצית ריח או כל מרכיב מיותר כפי שציינתי לעיל. בנוסף הוא מכיל מקדם הגנה SPF 15 ולטעמי הוא מייקאפ נפלא לתחילת הדרך, לכל אותן נשים צעירות שמחפשות מייקאפ טוב להתחיל איתו כשאין יותר מידי דברים שצריך להסתיר ועדיין רוצות לטפח את העור ולהזין אותו.
הוכנס לתיק המקצועי לכל אותן איפורי נערות שיוצא לי לעשות על הדרך (אחות של חתן כלה וכדומה).
מחיר מומלץ: 225 ש"ח ל 30 מ"ל

המוצר השני מסיר איפור לעיניים ולשפתיים
Take a day off makeup remover for lids, lashes & lips
טוב, אז ככה. אני שונאת, שונאת, שונאת מסירי איפור דו פאזיים. אני תמיד מרגישה כאילו טבלו אותי בשמן גם אני מערבבת אותם בהיסטריה והנה מסיר איפור שהולך להיכנס לשגרת הטיפוח הקבועה שלי ולא יאמן הוא דו פאזי.
בניגוד לשאר המוצרים שדומים לו בשוק, מסיר האיפור של קליניק נטול כל צבע ואין לו את הצבע הנוראי של שאר המסירים שמזכירים לי מי פה כחולים ( מחזיר אותי שוב לגישה שכל מה שמיותר לא נכנס אל המוצר). הוא מסיר היטב את כל שאריות האיפור, וגם את צלליות הקרם הכי עקשניות והמסקרה הכי עמידה שיש בקלות ובלי ליצור אצלי שום תגובת צריבה או שריפה.
מוצר שלחלוטין כבש אותי.

ורק דבר אחד מוזר לא הצלחתי להבין. על תוית המוצר מצויין שהמוצר מיועד להסרת איפור באזור העיניים ומיד מתחת לזה רשום שיש להימנע ממגע עם העיניים. מישהו שם במשרד הבריאות, זה שאישר את התוית הזו וסביר להניח דרש להוסיף את ההערה המטופשת הזו כנראה לא הבין למה המוצר משמש. לא ברור העניין.

ונעבור לשני סרומים שדובר עליהם רבות
סרום UV Repairwear Laser Focus
בגדול לפי החברה מדובר בסרום עוצמתי לטיפול בקמטים ונזקי קרינת UV אשר מסייע בתיקון קמטים על ידי תמיכה בקולוגן מחזק וממצק את גמישות העור, מכיל נוגדי חמצון ומתקן נזקי שמש נראים לעין ועוד ועוד… זוכרים את המחקר עם חלבון הגבינה, זה המוצר.
את האמת טרם גיבשתי דעה מוצקה לגביו. כידוע לקוראות הבלוג, אני אחת מאותן נשים שסובלות מסבוריאה וכבר בשיחה עם סיסי הבנתי כי ייתכן שסדרת מוצרים זו תתאים לי פחות שכן אינוה מיועדת לעור סבוראי אך זה לא מנע ממני בכל זאת לנסות אותו. תחילה אני חייבת לשבח את קליניק על אריזה סטרילית ונהדרת שמאפשרת לך הלקוחה לדגום ממש כמה טיפות מהמוצר בכל פעם. אהבתי מאד. בנוסף מרקם הסרום נעים ובשימוש על לקוחה היא העידה שמאד אהבה את ההרגשה על העור, לימים אף שתפה אותי כי רכשה אותו. אני לעומת זאת פיתחתי מעט רגישות למוצר, סבוריאה בשיאה, אך אין זו אשמת המוצר אם כי העור הנפלא שלי. מה שכן, לא הכל אבוד, מי שסובלת מעור סבוראי , סיסי ממליצה לנסות את הסדרה המיועדת לעור אדמומי ורגיש ( שאלו את הדיילות).

ונעבור לסרום אולי הכי מדובר כיום
סרום Even better clinical
לפי החברה הסרום מסייע בתיקון וטיפול בכתמי עור ופיגמנטציה. כרגיל האריזה יפה וסטרילית. מאפשרת להוציא ממש כמות מבוקרת על פי הצורך ומרקם הסרום נפלא. אני אישית משתמשת בו כהכנה לתהליך האיפור אף על פי שאינו פריימר. אני משתמשת במוצר לפי ההוראות
כבר מעל לשבוע ימים ולהגיד לכם שנעלמו נמשים ושאר כתמי פיגמנטציה מעורי, לחלוטין לא אבל העור שלי מעולם לא נראה טוב יותר.
נראה מלא חיים, גמישות ואור. המרקם שלו השתפר וניתן להבחין בשינוי כלשהו. האמת שאהבתי את המוצר, התבאסתי לראות ברשימת המרכיבים תוספת של צבע צהוב ואני מתה לדעת מה התועלת שלו במקרה הזה, האמת שפשוט מסקרן אותי מה סיסי הייתה אומרת.
סך הכל מוצר נוסף שנכנס לשגרת הטיפוח שלי בלי כל רגשות אשמה.

אז מה איתכם ? איזה מוצר של קליניק ניסיתם ומה ההתרשמות שלכם, ספרו לי 🙂

מודעות פרסומת

12 מחשבות על “טעות קלינית והפתרון של קליניק

  • הי לילך, תודה על התגובה. תארתי לעצמי שזה משהו שמשרד הבריאות הוסיף. יש להם נטייה להוסיף לתוויות בעברית כל מיני משפטים לא הגיוניים ולו בשביל לכסות את החברה ואת עצמם מכל הכיוונים. אני כל הזמן נתקלת בכאלה דברים וכלום כבר לא מפתיע אותי, בנינו תודי שזה מצחיק לרשום על מוצר יעודי לעיניים, להרחיק מהעניים 🙂

   רק בישראל !!! 🙂 🙂

   אהבתי

  • עבורי לפחות זה ברור שמוצרי האיפור והטיפוח היום הם באמת מוצרים שעוזרים לעור ולא כאלה שעושים להם נזק. ונראה לי שכל מי שמדברת על נזק או חומרים מסוכנים עושה את זה בשביל למכור מוצרים מינרליים .. :/

   לא ניסיתי הרבה מוצרים של קליניק, רק את הג'ל ניקוי שלהם, אה, ועכשיו את המסקרה. אבל כאן זה מסתיים לאור השתייכותם לקונצרן אסתי לאודר.. מה חבל..

   מעניין המסיר הדו-פאזי. כל עוד לא יהיה שינוי מדיניות בחברה לצערי לא אנסה אותו.. אבל תמיד טוב לדעת 🙂
   יכול להיות שהכוונה היתה שלא יכנס לעיניים?

   עדיין לא מצאתי סיבה לשים הכנה/פריימר לעור מלבד קרם לחות (רצוי עם SPF). למה? כי כל המוסיף שכבה בעיני גורע. וחוץ מזה באמת שלא ראיתי סיבה לזה. אולי אני טועה, אבל ככה מרגיש לי :]

   אהבתי

   • מיטל, אני בהחלט מבינה את הגישה שלך ויש לי כבוד רב לכל אלו אשר עומדות על העקרונות שלהן בדומה לך. בעניין הפריימר. זה פשוט תלוי בפריימר. ביום שתמצאי את האחד שלך תביני בדיוק למה משתמשים בו. זה לא עוד שכבה שגורעת אם כי שכבה שהכי משפרת אבל לכי עם ההרגשה שלך. רק את יכולה באמת לדעת מה מתאים לך 🙂

    אהבתי

  • השאלה היא האם בהכרח אני *צריכה* פריימר.
   בהנחה ואני שמה קרם פנים, מעל מייקאפ ולסיום פודרה, והמייקאפ יושב מושלם גם באמצע הקיץ. בשביל מה צריך להוסיף עוד שכבה?

   אהבתי

   • לשאלתך, לא ! את בהכרח צריכה.
    ולרוב אם אני שמה פריימר אני מוותרת על קרם הלחות כי הוא עושה את העבודה ואף משפר את מראה העור. אני עד היום מתאבלת על סיום הפריימר שלי של קלרינס כי הוא כל כך יקיר שלא טרחתי לקנות פעם נוספת. אבל הוא אחד הטובים לדעתי.

    אהבתי

    • אין לי בעיה להחליף פריימר בקרם לחות.. יש לי בעיה להחליף את ה SPF שבקרם הלחות עם הפריימר 🙂
     אם היה פריימר עם SPF – סבבה!
     בעקרון למאק יש את הפרפ אנד פריים שהיה לי ממש מצוין, מספיק לחות ומספיק SPF עכשיו אני לא רוכשת ממאק אז אנסה את הפריימר של לאוקיטן (לא שזה הולך להיות זול :/). ניסיתי את הסיטי בלוק והוא ממש לא התאים לי.
     לא מכירה עוד חברות שמוכרות פריימר עם SPF גבוה, אבל אם את מכירה בהחלט אשמח להמלצה!!

     אהבתי

 1. אחלה פוסט, קליניק-אחתהחברות הכי אהובות עלי. אני נאנמה לשפתונים ופודרות שלהם, למישהי שיש לה עור מעורב ולפעמים בעייתי. זה החברה להשאר איתה.. סקרנת אותי עם המייקאפ.. לדאבל א. פיתחתי רגישות(מהניסיון שעשיתי),ב. כבד לי מידי.. אני אוהבת את המייקאפים הקלילים יותר.. אז אולי צריכה לבדוק אותו.. סרום נשמע תו גוד טובי טרו…

  אהבתי

  • יקירתי, המייקאפ סך הכל טוב. אני גם השתמשתי בו ללא פודרה, כי אני לא מתה על פודרה והוא החזיק יפה מאד באופן יחסי. לטעמי הכיסוי שלו ממש עדין וטבעי, ואני אוהבת כיסוי יותר מלא.
   לנסות תמיד אפשר. לפני הקניייה תנסי אותו קודם בפארם או תבקשי לקחת דוגמית שלו.
   הוא בכל זאת עולה סכום לא קטן.

   הסרום, אין לי דרך אחרת להסביר אבל אני פשוט אוהבת אותו, זה לא שהוא חולל פלאים אבל במעט הזמן שאני משתמשת בו אני מרגישה יפה יותר גם בלי איפור. ואני מכורת איפור. לא יודעת להסביר, באמת שאין הגיון. זה לא שנעלמו כל כתמי הפיגמנטציה אבל העור נראה טוב וזה מה שבסופו של דבר חשוב. בקשי דוגמית ממנו אין לך מה להפסיד.

   אהבתי

 2. מוצרי קליניק נמכרים ע"י דיילות לבושות חלוק לבן לא לשווא – נותן איצטלא של מוצרים בריאים (יחסית לאחרים?) אני אישית מעדיפה כשהדיילת כבר איננה 🙂

  נתחיל במוצר הראשון – דמי מייק אפ לא בשבילי, אני צריכה כיסוי כבד לפיגמנטציה ונסיים באחרון :
  Even better – מוצר נפלא, לא רק שהוא חסכוני- הוא מראה תוצאות, לא אחרי שבוע אלא בשימש ממושך בהתמדה, לא קונה אותו בארץ בשל מחירו היקר (בחו"ל עולה מחצית),.היות ואיני נותנת את פני לידיה של קוסמטיקאית, לא נותר לי אלא לחפש פתרונות בפארמים, אני אוהבת פארמים. המוצר יוצר טשטוש לכתמים ומבהיר אותם ומראה גוון אחיד לפנים. הקאץ' – ברגע שאני מפסיקה אט אט חוזר המצב לקדמותו – זה סוג של התמכרות.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s