איפור באייר בראש – איך זה עובד

מכשיר האייר בראש הוא מרסס ידני קטן דמוי עט המשמש להתזת צבע נוזלי על אובייקט באמצעות אוויר דחוס. המכשיר מעוצב לרוב כמו עט, כאשר בצידו האחד מורכב אגן צבע קטן ובצידו השני מורכב צינור לחץ המזין אוויר דחוס מתוך קומפרסור.

לאורך מכשיר האייר בראש עוברת מחט מרכזית ותפקידה לסגור ולפתוח את פתח האייר בראש, יש לשמור עליה היטב שכן פגם הכי קטן בה יפגע שתפקוד המכשיר כולו.

airbrush diagram

על ידי לחיצה ומשיכה של ההדק לאחור פתח מכשיר האייר בראש נסגר ונפתח. ההדק מזיז את המחט המרכזית וכשזו זזה לאחור, נפתח הפתח ודרכו זורמים אויר וצבע. כאשר ההדק במצבו הרגיל, המחט סותמת את פתח האייר בראש ואין יציאה של אויר או צבע מן המכשיר.

מקובל להבחין בין שתי תצורות שונות של המכשיר: "איירבראש פעולה אחת" (‫‪Single Action‬‬) ו"איירבראש שתי פעולות" (‫‪Double Action‬‬).

  • ב"איירבראש פעולה אחת" לחיצה על הדק המכשיר פותחת בו זמנית את מעברי הצבע והאוויר. החיסרון בשיטה זו הוא שלא ניתן לווסת את כמות הצבע תוך כדי פעולת האיירבראש.
  • ב"איירבראש שתי פעולות" לחיצה על הדק המכשיר פותחת את מעבר האוויר הדחוס ולחיצה שנייה – הזזה של ההדק לאחור מאפשרת את ויסות כמות הצבע המותז. איירבראש כזה הוא כמובן יעיל ונוח יותר, אך הוא יקר יותר ומצריך מיומנות מסוימת לתפעולו. בעיני זהו המכשיר המועדף לאיפור.

בתרשים שלפניכם תוכלו לראות עד כמה זה פשוט. את חומרי האיפור נשים באגן הצבע, לחיצה על הדק המכשיר תאפשר כניסה של אויר אל תוך גוף האייר בראש וזה ידחוף את חומרי האיפור כלפי חוץ. ככל שהמחט המרכזית תימשך על ידי ההדק יותר לאחור, כך יצא יותר צבע כלפי חוץ.

תרשים הסבר איך אייר בראש פועל על ידי שחר גפני

זכרו כי לא כל חומרי האיפור מתאימים לאיפור באייר בראש, יש לעבוד אך ורק עם חומרי איפור המצויין עליהם שהם יעודיים לאיפור באייר בראש. אל תטעו לחשוב כי סימון HD אומר כי המוצר מתאים שכן מוצר שמולקלות החומר שבו גדולות מידי, פשוט לא יעבור דרך המכשיר ויגרום לסתימה במערכת.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s